Trening mentalny to nie czary czy sekretne rytuały. Oparty jest przede wszystkim na sprawdzonych metodach oddziaływania i auto oddziaływania na ludzki umysł.
Narzędzia w większości opierają się na:
- psychologii
- fizjologii
- socjologii
- filozofii
- etyce
Trening mentalny na pewno jest procesem jak sama nazwa trzeba pewne rzeczy powtarzać, żeby je wytrenować i udoskonalić.
Trening mentalny jest też relacją bez względu na to jakie metody podczas współpracy ze sportowcem będą wykorzystywane niezwykle ważne jest wzajemne zaufanie oraz pewien rodzaj sympatii.
Trening mentalny jest również strategią mamy bowiem cel mamy wyznaczony czas i mamy plan na to jak tym czasie ten cel osiągnąć.
Trening mentalny nie jest też psychologią ani psychoterapią pomimo wielu zbieżności i zapożyczeń z psychologii warto sobie zdawać sprawę z tego, że są to jednak dwie różne dziedziny.
Skupienie się na teraźniejszości i przyszłości powoduje, że trening mentalny jest krótszy. w psychoterapii potrzeba zazwyczaj sporo czasu i nawet dziesiątek sesji żeby klient poczuł zmiany w jakości swojego życia.
Trening mentalny nie jest też treningiem sportowym. Metody głównego trenera sportowego są główną osią, gdy tymczasem, ja skupiam się na przygotowaniu psychicznym. Szalenie ważna jest komunikacja między mną a trenerem głównym.
W treningu mentalnym wykorzystuje się również dużo narzędzi zaczerpniętych z biznesu. Dźwignie i zasada patero to tylko skromne przykłady.
Trening mentalny zwiększy Twoja pewność siebie, wewnętrzny balans oraz nawyk zwyciężania. Nauczysz się jak dać sobie prawo do porażki oraz zarządzać stresem.
Pomogę Ci zrealizować Twoje cele w sporcie, biznesie oraz w wyzwaniach życia codziennego. Zapraszam na trening mentalny
W sporcie przygotowanie mentalne nie jest niczym dziwnym. To wręcz obowiązkowe przygotowanie tuż obok przygotowania fizycznego. Bardzo często wyniki w sporcie mają swoje podłoże już w sferze mentalnej i to ona w dużej mierze odpowiada za to, kto wygrywa a przegrywa.